VII Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe

Już po raz siódmy nasza placówka zorganizowała imprezę, majacą na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu łęczyckiego.

Na  nasze zaproszenie odpowiedziały łęczyckie przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły specjalne z terenu naszego województwa oraz ogólnodostępne szkoły podstawowe z powiatu łęczyckiego. Spośród zaproszonych gości zaszczyczyli nas: p. Elżbieta Wencel - Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęczycy,  p. Wojciech Zdziarski - Starosta Powiatu Łęczyckiego, p. Edward Banasik - Kierownik Wydziału Oświaty, p. Wojciech Pernal - Komendant Powiatowy PSP w Łęczycy oraz p. Zbigniew Gruszczyński - Komendant Powiatowy Policji.  Po raz siódmy Manewry rozpoczęły się od występów artystycznych  nauczycieli ZPEW w Łęczycy. Następnie uczestnicy zapoznawali się z pracą służb, uczestniczyli w pogadankach i konkursach z zakresu bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach. Organizatorzy zapewnili dzieciom i ich opiekunom ciepły posiłek i napoje. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Nasze manewry odbyły się dzięki wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, I Dywizjonu  Lotniczego JW w Leźnicy Wielkiej, Wojskowej Straży Pożarnej w Leźnicy Wielkiej, WOPR z Ozorkowa, PSSE w Łęczycy i NZOZ Medar z Łęczycy. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Jacka Klim za pokazy wozów. Dziekujemy również sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu Ziemii Łęczyckiej i Zakładowi Wędliniarskiemu "Lichawa". Słowa podziękowania kierujemy również w stronę zastępcy Burmistrza  Miasta Łęczycy, za udostępnienie Stadionu Miejskiego. Życzymy bezpiecznych wakacji i do zobaczenia za rok!

Link do przedstawienia: