Udział w II Powiatowym Biciu Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji

Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, które miały miejsce w dniu 16 października 2017r w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Organizatorem akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem II Powiatowego Bicia Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej była pani Anna Błaszczyk, opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP nr 1 w Łęczycy, która do współpracy zaprosiła uczniów szkół z terenu powiatu łęczyckiego.
W łęczyckiej akcji  rozpoczętej o godzinie 12.00 wzięło udział 59 uczniów. Prowadzili oni resuscytację na kilkunastu fantomach. Celem imprezy była integracja uczniów oraz propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, oraz propagowanie właściwych postaw obywatelskich.

Naszą placówkę reprezentowali:

Paweł Ratajczyk, Krzysztof Cieśliński, Jakub Marchewka i Jakub Adamski.

Opiekunem uczniów była pedagog Joanna Joachimiak