Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27.11.2017r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie maluchy obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce.
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej,  wzięli udział w konkursie „Bajkowy Eko – Miś” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę w Łęczycy, w którym Mateuszek i Oliwia  zdobyli wyróżnienia.