Jasełka w ZPEW 2017

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych zwyczajów. Jednym z nich jest inscenizacja o Bożym Narodzeniu zwana jasełkami, które corocznie są wystawiane w naszej szkole.

Przedstawienie jasełkowe miało głównie za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. W tym szczególnym dniu dla całej społeczności szkolnej odbyła się również szkolna wigilia. Ta podniosła uroczystość była okazją do integracji uczniów, nauczycieli, pracowników oraz zaproszonych gości: rodziców i przyjaciół ZPE-W w Łęczycy, którzy chętnie odwiedzają mury naszej placówki.  W ciepłej, rodzinnej atmosferze przełamano się opłatkiem oraz wspólnie śpiewano kolędy. Nie zabrakło także Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Było to możliwe dzięki ogromnej życzliwości Pana  Wiktora Napióry z firmy HURTAP, który przekazał dla dzieci paczki ze słodyczami oraz Fabryce Pringles w Kutnie, która obdarowała nas chipsami. Darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy.