Wykonywanie przez uczniów prac plastyczno - technicznych z Orłem Białym

Biorąc pod uwagę jeden z głównych obowiązków szkoły, jakim jest wychowanie  człowieka, wytrwale dążącego do osiągania szczytnych celów, dumnego z własnych osiągnięć i dokonań przodków, zdecydowano, że wzorem dla uczniów naszej szkoły będzie symbol narodowy- Orzeł Biały. Ten piękny ptak o mocnych skrzydłach, kojarzący się z wolnością, odwagą, wzniosłością idei, wiarą, optymizmem i siłą fizyczną stał się inspiracją dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wykorzystując różnorodne techniki plastyczne przedstawiono ciekawe wizje orła. Uczniowie zainteresowali się znaczeniem symboli naszej państwowości i aktywnie poszukują wiedzy o Orle Białym, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa i naszej szkoły.