W oczekiwaniu na patrona ... Zajęcia w SOSW

W wyniku  cyklicznych spotkań, podczas których wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej poznali historię Orła Białego – symbolu Polski,  powstało wiele interesujących i godnych uwagi prac plastycznych. Wychowankowie przedstawiali swoje wyobrażenie o Orle Białym w dowolnej technice plastycznej. Celem naszych działań było zainteresowanie naszych dzieci i młodzież znaczeniem symboli narodowych oraz upowszechnienie wiedzy o godle, jako jednym z najważniejszych znaków polskiego państwa od początku dziejów do czasów obecnych.

Wychowankowie stworzyli piękne prace plastyczne techniką wydzieranki, wyklejanki z kulek z bibuły, papieroplastyki (origami), pracy z materiałem na styropianie, płaskorzeźby z plasteliny, papierowych witraży.