Otrzymaliśmy certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów"

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do VI edycji ogólnopolskiego konkursu Szkoła Młodych Patriotów organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Jego celem było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

Zmagania konkursowe trwały od listopada 2017r. do kwietnia 2018r., angażowały uczniów z różnych grup wiekowych i obejmowały:

• przygotowanie plakatu „100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”,
  • przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli i pracowników nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego,
  • zorganizowanie szkolnego konkursu recytatorskiego o treści patriotycznej,
  • zorganizowanie szkolnego konkursu historycznego,
  • przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych,
  • przygotowanie prac pisemnych na temat małe ojczyzny w literaturze.

Na podstawie sprawozdań i informacji o w/w przedsięwzięciach otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. W realizację zadań konkursowych zaangażowani byli następujący nauczyciele:

Joanna Joachimiak, Iwona Krawczak, Małgorzata Gajda, Dorota Pawłowska, Joanna Rożek, Sylwia Dudek. Koordynator - Renata Śliwka