Obchody 100-lecia Niepodległości i Dnia Patrona Placówki

W dniu 9-tego listopada, w naszej placówce, odbyły się uroczystości związane z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to dzień  wyjątkowy,  nie tylko dlateg, że swiętowaliśmy 100- lecie odzyskania przez Polskę wolności, lecz także z powodu obchodów Dnia Patrona Szkoły. Podczas zacnego jubileuszu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wojciech Zdziarski - Starosta Powiatu Łęczyckiego. List do społeczności szkolnej wystosował Pan Przemysław Błaszczyk - Senator Rzeczpospolitej Polskiej, który nie mógł przybyć na nasze uroczystości.

Młodzież, wraz z dziećmi, pod opieką nauczycieli, przygotowała wzruszający montaż słowno - muzyczny, w czasie którego uczestnikom została przybliżona sylwetka Orła Białego - Patrona Szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami "Bijemy rekrd dla Niepodległej", a także wręczono nagrody i wyróżnienia za udział w szkolnych konkursach o tematyce patriotycznej. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze pełnej zadumy i pamięci o tych wszystkich, bez których nie byłoby wolnej i niepodległej Polski.