XVIII edycja akcji Góra Grosza 2017

Wychowankowie Bursy Szkolnej oraz wychowankowie Internatu wraz z Samorządem Szkolnym co roku bierze udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Wychowankowie zaangażowali się w zbieranie monet i przynosili do placówki grosiki.

Na początku grudnia nastąpił finał akcji, czyli uroczyste sypanie Góry Grosza. Łączna kwota, którą udało nam się zebrać to 169,12 złotych.