Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

W dniu 24.05.2018r. wychowankowie Bursy Szkolnej oraz Internatu wzięli udział w wycieczce do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Celem wyjazdu było uświadomienie wychowankom podstawowych wartości patriotycznych oraz moralnych, a także dostarczenie niezbędnej wiedzy na temat miejsca Polski w świecie, poprzez ukazanie przeszłości własnego narodu.

Przewodnik omówił i pokazał dzieciom najciekawsze eksponaty, tj.: mundury i broń ręczną z wizerunkami orła białego oraz ekspozycję plenerową uzbrojenia ciężkiego z okresu II wojny światowej.

Pobyt w Muzeum im. Orła Białego był okazją do bezpośredniego obcowania wychowanków ze sztuką muzealną i historią naszego kraju. Dzięki wyczerpującej lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo cennych wiadomości.   Wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.