Warsztaty w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy

W dniu 8 listopada br. klasa III SP  uczestniczyła w warsztatach „Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce” . Warsztaty odbyły się w  Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.

Poprowadził je Pan Jarosław Górski – pisarz, krytyk literacki i  kulturoznawca. Dowiedzieliśmy się jak sto lat temu wyglądał system edukacji, jak przebiegała nauka oraz czego od dzieci wymagano w szkole. Prowadzący opowiedział również w jaki sposób dzieci i młodzież spędzały czas wolny, jakie mieli hobby, w co się najczęściej bawili i jaką  rolę pełniało kino i radio w ówczesnej Polsce. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii.