Jesteś tutaj: Start / Oferta

fax.  24 – 388 36 00,

e-mail: sekretariat@zpewleczyca.szkolnastrona.pl

strona www: zpewleczyca.szkolnastrona.pl

­Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy od prawie 50 lat kształci uczniów niepełnosprawnych intelektualnie. Od 2009 roku w skład ZPE-W wchodzi Bursa szkolna przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łęczyckiego.Dla naszych uczniów przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjną, rehabilitacyjną oraz opiekuńczo-wychowawczą:

1. Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia przez dziecko nauki w szkole.

2. Przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

3. Zespoły rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

4. Szkoła Podstawowa:

- klasy I-III i IV-VIII dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz umiarkowanym lub znacznym.

5. Branżowa Szkoła I Stopnia, która prowadzi oddziały zasadnczej szkoły zawodowej oraz gimnazjum

Branżowa Szkoła I Stopnia  kształci w zawodach:

- mechanik pojazdów samochodowych

- cukiernik

- piekarz,

- kucharz,

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

6. Szkoła Prysposabiająca do Pracy dla absolwentów gimnazjum z niepełnosprawnością  intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

7. Internat dla dzieci i mlodzieży niepełnosprawnych intelektualnie.

8. Bursa Szkolna dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu łęczyckiego.

9. Świetlica szkolna.

10. Biblioteka.

11. Grupa wychowawcza na oddziałe dziecięcym ZOZ w Łęczycy

Ponadto oferujemy:

- dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia praktyczną naukę zawodu w CKP Łęczyca,

- dowóz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym dwoma busami z terenu całego powiatu,

- w internacie i w bursie pokoje 3-4 osobowe, wysoki standard pomieszczeń, smaczne posiłki, całodobowa opieka, miła atmosfera,

- dodatkowe zajęcia:

• terapia pedagogiczna,
  • terapia metodą Tomatisa
  • muzykoterapia,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
  • terapia metodą Integracji Sensorycznej,
  • logopedia
  • terapia biofeedback,
  • metoda dobrego startu,
  • doradztwo zawodowe.

- imprezy i uroczystości o charakterze lokalnym, powiatowym i regionalnym,

- różnorodne koła zainteresowań,

a przede wszystkim wysoko wykwalifikowaną, specjalistyczną kadrę i nowoczesne wyposażenie placówki.