Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

50-lecie Placówki, Patron Szkoły

Artykuły

Przed nami 50-lecie działalności Placówki

2018-01-27

Placówka edukacyjna dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, istnieje w Łęczycy już od roku 1968. Wielokrotnie zmieniała zarówno lokalizację, jak i formę funkcjonowania, w zależności od zmian ustrojowych i potrzeb środowiska. To jak wygląda dzisiaj to przede wszystkim ogromny wkład pracy wielu osób, ich umiejętności, kreatywności, entuzjazmu i wrażliwości na potrzeby dzieci oraz właścicieli ogromnych serc. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ich nazwiska widnieją w materiałach, a także dokumentach zgromadzonych w archiwach i kronikach naszej placówki. W istocie jednak szkoła pozostała taka sama – jest ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości oraz życia wielu osób.

W 2018 roku placówka świętuje 50 - lecie istnienia. Obchody jubileuszu potrwają cały bieżący rok szkolny, a rozpoczęło je ważne wydarzenie, jakim było podjęcie przez Radę Pedagogiczną w dniu 28 września 2017 roku dwóch znaczących uchwał w sprawie wystąpienia z wnioskiem do organu prowadzącego placówkę, o nadanie Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu oraz Bursie Szkolnej w ZPE-W w Łęczycy, imienia Orła Białego. W roku szkolnym 2017/18 realizowany jest harmonogram czynności związanych z pogłębieniem przez dzieci i młodzież wiedzy o patronie, wykonaniem sztandaru oraz przygotowaniem placówki do uroczystości. Kulminacyjne obchody z okazji półwiecza szkoły planowane są na czerwiec 2018 roku.

 

 

Czytaj więcej o: Przed nami 50-lecie działalności Placówki

Obchody 50-lecia Placówki

2018-06-15

W dniu dzisiejszym tj 15.06.2018r. odbyły się uroczystości jubileuszowe 50-lecia kształcenia specjalnego w Łęczycy oraz 35-lecia Bursy szkolnej.

Czytaj więcej o: Obchody 50-lecia Placówki

Udział w projekcie "Przedszkole młodych patriotów"

2018-07-06

Konkursowy projekt „Przedszkole młodych patriotów” to nie lada wyzwanie dla naszych przedszkolaków. Jednak przy determinacji  nauczycieli i opiekunów oraz zaangażowaniu dzieci, udało się sprostać punktom konkursowych zadań i zdobyć certyfikat, tak więc od teraz nasze przedszkole to „Przedszkole młodych patriotów”, a efekty naszych zmagań i ciężkiej pracy zaprezentowane są na zdjęciach.

Czytaj więcej o: Udział w projekcie "Przedszkole młodych patriotów"

Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

2018-05-29

W dniu 24.05.2018r. wychowankowie Bursy Szkolnej oraz Internatu wzięli udział w wycieczce do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Celem wyjazdu było uświadomienie wychowankom podstawowych wartości patriotycznych oraz moralnych, a także dostarczenie niezbędnej wiedzy na temat miejsca Polski w świecie, poprzez ukazanie przeszłości własnego narodu.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

Szkolna wycieczka "Szlakiem Orlich Gniazd"

2018-05-24

W środę 23 V 2018r.  uczniowie naszej placówki, w związku z nadchodzącą uroczystością nadania imienia naszej szkole, wyruszyli na wycieczkę "Szlakiem Orlich Gniazd".

Czytaj więcej o: Szkolna wycieczka "Szlakiem Orlich Gniazd"