Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

50-lecie Placówki, Patron Szkoły

Artykuły

Przed nami 50-lecie działalności Placówki

2018-01-27

Placówka edukacyjna dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, istnieje w Łęczycy już od roku 1968. Wielokrotnie zmieniała zarówno lokalizację, jak i formę funkcjonowania, w zależności od zmian ustrojowych i potrzeb środowiska. To jak wygląda dzisiaj to przede wszystkim ogromny wkład pracy wielu osób, ich umiejętności, kreatywności, entuzjazmu i wrażliwości na potrzeby dzieci oraz właścicieli ogromnych serc. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ich nazwiska widnieją w materiałach, a także dokumentach zgromadzonych w archiwach i kronikach naszej placówki. W istocie jednak szkoła pozostała taka sama – jest ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości oraz życia wielu osób.

W 2018 roku placówka świętuje 50 - lecie istnienia. Obchody jubileuszu potrwają cały bieżący rok szkolny, a rozpoczęło je ważne wydarzenie, jakim było podjęcie przez Radę Pedagogiczną w dniu 28 września 2017 roku dwóch znaczących uchwał w sprawie wystąpienia z wnioskiem do organu prowadzącego placówkę, o nadanie Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu oraz Bursie Szkolnej w ZPE-W w Łęczycy, imienia Orła Białego. W roku szkolnym 2017/18 realizowany jest harmonogram czynności związanych z pogłębieniem przez dzieci i młodzież wiedzy o patronie, wykonaniem sztandaru oraz przygotowaniem placówki do uroczystości. Kulminacyjne obchody z okazji półwiecza szkoły planowane są na czerwiec 2018 roku.

 

 

Czytaj więcej o: Przed nami 50-lecie działalności Placówki

Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

2018-05-29

W dniu 24.05.2018r. wychowankowie Bursy Szkolnej oraz Internatu wzięli udział w wycieczce do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Celem wyjazdu było uświadomienie wychowankom podstawowych wartości patriotycznych oraz moralnych, a także dostarczenie niezbędnej wiedzy na temat miejsca Polski w świecie, poprzez ukazanie przeszłości własnego narodu.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

Szkolna wycieczka "Szlakiem Orlich Gniazd"

2018-05-24

W środę 23 V 2018r.  uczniowie naszej placówki, w związku z nadchodzącą uroczystością nadania imienia naszej szkole, wyruszyli na wycieczkę "Szlakiem Orlich Gniazd".

Czytaj więcej o: Szkolna wycieczka "Szlakiem Orlich Gniazd"

Sylwetka orła bielika w fotografii Pana Grzegorza Sawickiego

2018-05-22

16 maja 2018r. w naszej placówce odbyło się niecodzienne spotkanie z panem Grzegorzem Sawickim. Pan Grzegorz– z zawodu leśnik, z zamiłowania fotograf przyrody, przybliżył nam przyrodę pradoliny warszawsko - berlińskiej, a w szczególności sylwetkę orła bielika – ptaka, który jest patronem placówki, a w naszej okolicy ma swoje siedliska. Dzięki przepięknym zdjęciom, wykonanym przez naszego gościa, mogliśmy oglądać jednego z najpiękniejszych, największych i najrzadszych ptaków drapieżnych Polski - bielika. Ponadto poznaliśmy sekret dobrej fotografii przyrodniczej.

Czytaj więcej o: Sylwetka orła bielika w fotografii Pana Grzegorza Sawickiego

W oczekiwaniu na patrona ... Zajęcia w SOSW

2018-04-19

W wyniku  cyklicznych spotkań, podczas których wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej poznali historię Orła Białego – symbolu Polski,  powstało wiele interesujących i godnych uwagi prac plastycznych. Wychowankowie przedstawiali swoje wyobrażenie o Orle Białym w dowolnej technice plastycznej. Celem naszych działań było zainteresowanie naszych dzieci i młodzież znaczeniem symboli narodowych oraz upowszechnienie wiedzy o godle, jako jednym z najważniejszych znaków polskiego państwa od początku dziejów do czasów obecnych.

Czytaj więcej o: W oczekiwaniu na patrona ... Zajęcia w SOSW