Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Internat i Bursa

Internat i Bursa

Artykuły

Z wizytą w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

2019-06-10

W dniu 06.06.19r. wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej w ramach działań klubu wolontariackiego udali się do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Celem naszej wizyty było udzielenie wsparcia emocjonalnego małym pacjentom oraz ich rodzinom. Nasi wychowankowie zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy pt.: „Kopciuszek”, który przeniósł najmłodszych w świat marzeń i fantazji i pozwolił optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Czytaj więcej o: Z wizytą w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

32 Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Stemplewie

2019-05-31

W dniu 24.05.19r. wychowankowie Internatu wzięli udział w integracyjnym zlocie drużyn harcerskich organizowanym w Stemplewie. Celem zlotu było wdrażanie do zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie twórczości plastycznej oraz kreatywności, a także kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych.

Czytaj więcej o: 32 Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Stemplewie

Ziołowo – warzywny ogródek

2019-03-20

Pragnąc wyjść na przeciw nowej porze roku – wiośnie, nasi wychowankowie podczas odbywających się warsztatów założyli ziołowy ogródek. W ramach zajęć poznali sposoby siania oraz sadzenia ziół i roślin, a także dowiedzieli się jakie są potrzeby poszczególnych roślin, aby hodowla przyniosła oczekiwane efekty.

Czytaj więcej o: Ziołowo – warzywny ogródek

Konkurs czystości

2019-03-20

W dniu 13.03.19r. nastąpiło podsumowanie konkursu czystości organizowanego w Internacie oraz Bursie Szkolnej. Celem konkursu było kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad utrzymania czystości. Wychowankowie gromadzili punkty dbając o ład i porządek oraz wystrój sypialni.

Czytaj więcej o: Konkurs czystości

Warsztaty artystyczne

2019-03-20

Wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej w dniu 11.03.19r. mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych – odlewy z gipsu. Każdy z wychowanków dowiedział się co to jest gips i gdzie jest wykorzystywany oraz jakie są kolejne etapy powstawania elementów dekoracyjnych. Następnie wychowankowie przy współpracy z wychowawcami wykonali gipsowe odlewy.

Czytaj więcej o: Warsztaty artystyczne