Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Internat i Bursa

Internat i Bursa

Artykuły

Wycieczka do manufaktury czekolady i fabryki bombek.

2018-12-05

W dniu 29.11.2018r. wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do manufaktury czekolady w Łodzi. W fabryce uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których mogliśmy poznać cały proces produkcji czekolady – od plantacji ziarna kakaowca do własnej tabliczki czekolady. Na każdego uczestnika czekał kubek gorącej czekolady oraz degustacja ziarna kakao. Ponadto wszyscy stworzyli autorską tabliczkę czekolady, którą mogli zabrać do domu.

Czytaj więcej o: Wycieczka do manufaktury czekolady i fabryki bombek.

Konkurs plastyczny.

2018-12-05

W dniu 28.11.2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Jak wyobrażam sobie bohatera mojej ulubionej książki” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny.

Wieczór wróżb andrzejkowych 2018.

2018-12-05

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Świętego Andrzeja, w Internacie oraz Bursie Szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa.

Czytaj więcej o: Wieczór wróżb andrzejkowych 2018.

Warsztaty plastyczne „Kotyliony wolności”

2018-11-15

W dniu 08.11.2018r. wychowankowie wraz z wychowawcami oraz nauczycielami wzięli udział w Międzypokoleniowych Warsztatach Plastycznych „Kotyliony wolności” odbywających się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy. 

Czytaj więcej o: Warsztaty plastyczne „Kotyliony wolności”

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie

2018-10-23

W dniu 18.10.18r. wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej wraz z wychowawcami brali udział w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Wyjątkowa aranżacja wnętrza oraz ekspozycja muzealna oddziaływała obrazem, światłem i dźwiękiem przybliżając nam powstańczą rzeczywistość. Wytyczona trasa przedstawiała chronologię wydarzeń Powstania Warszawskiego i prowadziła nas przez poszczególne sale tematyczne.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie