Udział w XXII Turnieju Ekologicznym w Łasku

W dniu 25 kwietnia 2024r. reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej,  Maja Kaźmierczak, Bartosz Król oraz Bartłomieja Miedziński, wzięli udział w XXII Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Prymasa Jana Łaskiego w Łasku.

Nasza placówka brała udział  turnieju po raz pierwszy. Zadania turniejowe obejmowały wybrane treści programowe z zakresu nauczania biologii w szkole podstawowej. Obejmowały zagadnienia: z ochrony przyrody w Polsce, przyczyny i skutki zanieczyszczeń środowiska oraz przeciwdziałanie im przez człowieka.

Udział w turnieju sprawił nam dużą frajdę, choć zadania turniejowe nie należały do najłatwiejszych nasza drużyna spisała się całkiem nieźle,  co prawda nie zajęliśmy żadnego medalowego miejsca ale jak to mówią „ pierwsze koty za płoty”. Wróciliśmy z zmęczeni z dyplomem i z licznymi nagrodami.