Udział w projekcie edukacyjnym

W  roku szkolnym 2021/2022 wychowankowie Internatu, pod kierunkiem psycholog, Elizy Świątczak biorą udział w projekcie edukacyjnym „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną.” Organizatorem projektu jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami. Czas realizacji przedsięwzięcia to: październik 2021 – czerwiec 2022.

Celem projektu jest kształtowanie postaw szlachetności, dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, a także rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne i integracja dzieci.

Na stronie na bieżąco będą pojawiały się materiały z postępów w realizacji projektu.
W październiku zrealizowane zostały dwa zadania.

Zadanie nr 1
Dzieci wysłuchały wierszyka o małpce Iwonie, która będzie im towarzyszyć przez cały projekt, a następnie wzięły udział w ćwiczeniu inscenizacyjnym. Losowały karteczki

z kapelusza i przedstawiały różne sposoby przywitania się lub pożegnania z poszczególnymi osobami np. ( z ciocią, koleżanką, nauczycielką).

Zadanie nr 2

Kolejne zadanie wiąże się z obchodami Światowego Dnia Mycia Rąk, przypadającego 15 października. Z tej okazji dzieci najpierw doświadczyły na własnej skórze jak mydło rozprawia się z bakteriami i zanieczyszczeniami (symbolizowanymi przez pieprz), a następnie wykonały pracę plastyczną, która będzie im przypominać jak ważną czynnością jest mycie rąk. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania. Do zobaczenia wkrótce