Udział w akcji MEiN "Szkoła Pamięta"

„MOŻNA ODEJSC NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”

KS. JAN TWARDOWSKI

Wychowankowie Bursy Szkolnej i Internatu SOSW biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W wyjątkowy sposób wspominamy naszych bliskich.

W ramach akcji wychowankowie Bursy Szkolnej i Internatu SOSW wraz z wychowawcami odwiedzili łęczycki cmentarz, by zapalić symboliczny znicz przy grobie poległych żołnierzy.

Kolejnym zrealizowanym działaniem było przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz wykonanie okolicznościowej gazetki ściennej.