Kolejne zadania w ramach realizacji projektu „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”

Zadania 5 i 6 w realizacji projektu „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną” dotyczyły obchodów dwóch ważnych świąt. Pierwsze to Dzień bez Opakowań Foliowych 23.01.2022 , drugie Dzień bez Oleju Palmowego 01.02.2022.

Tradycyjnie każde z wydarzeń poprzedzone było odczytaniem wierszyka małpki Iwony, następnie dzieci wykonały zadania. W ramach Dnia bez Opakowań Foliowych wychowankowie ozdobili według własnego pomysłu torby płócienne, których będą z dumą używać podczas zakupów. Ponadto porozmawialiśmy o wadach torebek foliowych - zanieczyszczają środowisko, mogą zrobić krzywdę zwierzętom, oraz zaletach toreb materiałowych - dobre dla środowiska, można wybrać ulubione logo lub interesujący motyw, nie musimy płacić za torby foliowe. Uczniowie wymienili też inne zamienniki dla torby foliowej, np. worek, karton, torba papierowa, koszyk.

Z okazji Dnia bez Oleju Palmowego dzieci przyniosły na zajęcia różne opakowania po słodyczach. Następnie odczytywaliśmy ich skład i dzieliliśmy na te, w których jest olej palmowy i na te w których go nie ma. Dzieci wymieniały też inne niezdrowe składniki słodkich przekąsek, takie jak cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, jaja w proszku itp. Okazało się, że żadne z przyniesionych opakowań nie mogło trafić do strefy z tymi zdrowymi. To dało dzieciom do myślenia. Na koniec wychowankowie wykonały kartę pracy, na której miały wykreślić te przekąski, które uważają za niezdrowe. Po wcześniejszym ćwiczeniu z tym zadaniem poradziły sobie bezbłędnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Teraz już udajemy się na zasłużony odpoczynek, a z małpką Iwoną spotkamy się tuż po feriach.

Do zobaczenia!