Obchody Światowego Dnia Wody i realizacja kolejnego zadania projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną"

22 marca  świętowaliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji odbyły się zajęcia, podczas których dzieci mogły poznać obieg wody w przyrodzie i wykonać ćwiczenie z tym związane, była też praca plastyczna i karty pracy związane z wodą. Niemniej jednak najciekawsze dla wychowanków okazały się doświadczenia z wodą. Wystarczyła woda, olej  i barwnik spożywczy i tabletka musująca, by wyczarować kolorowe bąbelki w szklance.

Dzieci podczas pogadanki omawiały też zagadnienia związane ze zużyciem wody i z tym, dlaczego tak ważne jest szanowanie tego życiodajnego płynu. Biorąc udział w obchodach Dnia Wody, wychowankowie SOSW wykonywały jednocześnie kolejne, siódme już zadanie, z projektu Szlachetnie i Zdrowo z Małpką Iwoną.