Wychowankowie SOSW i Bursy Szkolnej poznają historię godła Polski

W ramach przygotowań do nadania imienia naszej placówce, wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej na bieżąco uczestniczyli w pogadankach na temat historii godła Polski, czyli wizerunku orła białego w koronie na czerwonym polu. Podczas naszych spotkań została przybliżona wychowankom legenda o powstaniu państwa polskiego – Legenda o Lechu, Czechu i Rusie oraz symbole narodu polskiego (barwy ojczyste, hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego).

Celem naszych spotkań było rozwijanie wśród wychowanków poczucia tożsamości narodowej, a także dumy i szacunku do symboli narodowych.  W efekcie wszystkich zajęć powstały gazetki oraz prace plastyczne nawiązujące do historii Rzeczypospolitej Polskiej, a przede wszystkim do Orla Białego.

Nasze zajęcia wzbogacone były o ciekawe formy przekazu: pokaz, opowiadanie, praca z książką.