Uczniowie klas I-III poznali Legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz wykonali prace plastyczne

W klasach I-III Szkoły Podstawowej odbyły się cykliczne lekcje związane z historią Orła Białego. Celem zajęć było kształtowanie postaw patriotycznych, a także przywiązanie do symboli narodowych. Uczniowie poznali „Legendę o Lechu i białym orle” oraz „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, wysłuchali wierszy o tematyce związanej z Orłem Białym, układali puzzle, a także rozwiązywali zadania i łamigłówki.

Na atrakcyjność zajęć niewątpliwie wpłynęły różne formy przekazu: prezentacja multimedialna, recytacja, śpiew, fragmenty filmów oraz gry planszowe. W efekcie przeprowadzonych zajęć na korytarzu szkolnym powstała gazetka tematyczna.