„Razem na święta” 2018

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie oraz podjąć działania pomocowe na rzecz osób potrzebujących, instytucji czy organizacji społecznych. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej zaangażowali się w przedświąteczny wolontariat.

Aby wesprzeć schronisko dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy zorganizowaliśmy zbiórkę suchej karmy, którą osobiście przekazaliśmy w ręce opiekunów. Mamy nadzieję, że poprawi ona życie bezdomnych zwierząt. Największą jest potrzeba obecności drugiego człowieka. Dlatego też przy współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Łęczycy, aby życzyć jego mieszkańcom wszelkiej pomyślności podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczyć przygotowane własnoręcznie karty świąteczne. Ponadto zaangażowaliśmy się w akcję zbierania plastikowych zakrętek, dzięki którym mogliśmy pomóc potrzebującej dziewczynce.