Spotkanie z panią pielęgniarką…

W dniu 24.01.2019r. wychowankowie Internatu oraz Bursy Szkolnej wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką panią Elżbietą Jamroz. Wizyta pielęgniarki miała związek z realizowanym cyklem zajęć dotyczących zdrowia.

Pani pielęgniarka przeprowadziła praktyczne szkolenie w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wychowankowie poznali schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc poszkodowanemu.

Wychowankowie poznali praktyczne wskazówki, co należy zrobić gdy ktoś się skaleczy, potłucze lub dozna urazu. Pod okiem pani pielęgniarki chętni wychowankowie opatrywali oraz bandażowali rany. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warto organizować je częściej, aby wyrobić wśród dzieci umiejętność prawidłowego zachowania się podczas wypadku oraz chęć niesienia pomocy innym. Wychowankowie zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.