MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wychowankowie Bursy Szkolnej i Internatu SOSW wzięli udział w bajkowym spotkaniu. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i uczą. Dzień ten jest także doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Czytając, rozwijamy wyobraźnię, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

Nasze bajkowe spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu baśni, odczytanej przez naszych specjalnych gości: Królewnę Śnieżkę i Krasnoludki. Następnie przeszliśmy do wykonania prac plastycznych – portret Królewny Śnieżki oraz prac technicznych –krasnoludki.

Dzień ten sprawił wszystkim wiele radości i przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.