Obchody Światowego Dnia Marchewki

W dniu  04.04.2022 r. w naszym Przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Marchewki. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka.
Był to bardzo zdrowy dzień, pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw, Przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył i promował prozdrowotne nawyki. Na uroczystości można się było dowiedzieć o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych, marchewki.

Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Przedszkolaki bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewkach. Następnie robiły i piły sok marchewkowy.  Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów i zagadek, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.