Wycieczka do „Stajni Rudej Wiedźmy”

17 maja 2022 r., korzystając z przepięknej słonecznej pogody uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  uczestniczyli w sfinansowanej ze środków unijnych wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia Rudej Wiedźmy” w Kikach.

Podczas pobytu w gospodarstwie, dzieci mogły obserwować  konie, kuce i kozy oraz dowiedzieli  się wielu ciekawostek o tych zwierzętach i środowisku, w którym żyją.

Obserwowali również dojenie kóz oraz mieli możliwość nakarmienia ich, co sprawiło im niesamowitą radość. Uczniowie zgłębili również tajniki powstawania masła, które  wraz z gorącymi bułeczkami spróbowali popijając pyszną lemoniadą. Na koniec uczestniczyli wszyscy w zajęciach sportowych, pokonując tor przeszkód. Wizyta w „Stajni Rudej Wiedźmy” na długo pozostanie w pamięci dzieci.