Integracyjna wycieczka do Orientarium w Łodzi

W dniu 6 października 2022r. w Światowym Tygodniu Zwierząt, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych wraz z nauczycielami, opiekunami oraz rodzicami uczestniczyli w wycieczce do ZOO i Orientarium w Łodzi.

Orientarium to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. W pierwszej części – słoniarni, widzieliśmy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego kolegę - Taru. W drugiej strefie widzieliśmy wyderki orientalne oraz makaki. Najmniejszemu z nich nasze dzieci nadały imię Anetka. W kolejnej części - oceanicznej, przechodziliśmy przez podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny, płaszczki i wiele różnych gatunków ryb. Ostatnia strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie, gdzie zobaczyliśmy rekordowych rozmiarów krokodyle, orangutany, gibony, langury oraz niedźwiedzie malajskie. Na koniec przespacerowaliśmy się po terenie zoo, podziwiając różne gatunki zwierząt, w tym żyrafy i tygrysy.

To była fantastyczna lekcja przyrody.