Obchody Dnia Ziemi

Jak co roku 22 kwietnia nasza zielona planeta ma swoje święto. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. Dzień Ziemi jest okazją do zastanowienia się , co każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska.

Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej oraz Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w szkolnych obchodach Dnia Ziemi. Głównym celem zajęć było utrwalenie wiadomości na temat smogu, wdrożenie podstawowych informacji na temat zmian klimatycznych oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Uczniowie pracując w grupach sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną rozwiązując rebusy, matematyczne łamigłówki, krzyżówki oraz wykonali plakaty o tematyce antysmogowej.