Obchody Światowego Dnia Mleka

W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” nasi uczniowie wzięli udział     w Światowym Dniu Mleka. Wprowadzeniem w tematykę zajęć było wysłuchanie wiersza pt.: „Przetwory z mleka”. Dzieci dowiedziały się jakie produkty pochodzą od mleka. Z historyjek obrazkowych wiedzą skąd bierze się mleko i jak trafia do naszych domów.

Dzieci wykonały także ciekawe prace plastyczne oraz rozwiązywały łamigłówki. Nasi uczniowie obejrzeli także film edukacyjny stanowiący utrwalenie informacji o mleku i jego przetworach.

Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania przetworów mlecznych jako odżywczego elementu naszej diety, będącego jednym z pięter piramidy zdrowia oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.