Spotkanie profilaktyczne "Bezpieczne wakacje"

W dniu 21 czerwca uczniowie  i dzieci przedszkolne ZPE-W uczestniczyli w spotykaniu profilaktycznym dotyczącym „Bezpiecznych Wakacji”.

Celem zajęć przeprowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego było przygotowanie dzieci do spędzania  czasu wolnego podczas nadchodzących wakacji w  sposób bezpieczny. Utrwalenie i przypomnienie o przestrzeganiu zasad bezpiecznego wypoczynku oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne działanie i postępowanie.

Podczas spotkana uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami

- bezpieczne zachowanie się w domu pod nieobecność rodziców

- zagrożenia mogące pochodzić od osoby obcej

- zasady bezpiecznego zachowania się w lesie

- zasady bezpiecznego zachowania nad wodą

- bezpieczna zabawa

- zachowanie się względem psa

- zachowanie się na jezdni

Spotkanie zakończyły quiz i zagadki  o tematyce bezpieczeństwa z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Wordwall- Technologie Informacyjno – Komunikacyjne (TIK).

Uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali odblaskowe opaski, kamizelki oraz inne gadżety służące poprawie ich bezpieczeństwa i widoczności na drodze .