Obchody Światowego Dnia Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października. W tym dniu w naszym przedszkolu dzieci uczciły to wyjątkowe święto. Okoliczność ta miała na celu przypomnienie przedszkolakom nazw i wyglądu zwierząt. Nie zabrakło rozmowy o ich prawach a przede wszystkim prawie do godnego życia i bezpieczeństwa.

Zajęcia miały wyjątkowy charakter, opierały się w głównej mierze na założeniach lekcji rozwojowej wg Metody Montessori. Dzięki nieprzeciętnemu elementowi wychowania Marii Montessori, jakim jest wychowanie kosmiczne, dzieci zostały wprowadzane w piękno i tajemnice świata natury. Miały okazję poznać zwierzęta wiejskie oraz te, które mieszkają w zoo i pochodzą z różnych stron świata. Podczas zajęć zostały wykorzystane pomoce Montessori, które rozwijają naturalne zdolności dziecka i zapraszają do zadawania pytań.

Przedszkolaki wykazały się dużymi umiejętnościami- tanecznymi, ruchowymi, znajomością nazw zwierząt, spostrzegawczością i zainteresowaniem tematem. Najważniejsza jednak była radość z podejmowanego wysiłku i wspólnej zabawy.