Uczniowie szkoły obchodzą Światowy Dzień Owoców i Warzyw

W październiku w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Dzieci dowiedziały się, iż owoce  i warzywa są bogactwem wielu cennych witamin i mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy.

Uczniowie uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych przy akompaniamencie muzycznym, grach zręcznościowych, rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach, rozpoznawali je po dotyku oraz wyglądzie, a następnie różnicowali na dwie grupy - owoce  i warzywa. Ponadto nasi uczniowie z klas PDP przygotowali dla wszystkich zdrowe, pyszne  i kolorowe przekąski.

Mamy nadzieję, iż nasze dzieci będą umiały w przyszłości zadbać o właściwą dietę, a tego typu akcje przyczynią się do wzbogacenia codziennych posiłków naszych uczniów w zdrowe  i kolorowe owoce i warzywa.