Bierzemy Udział w akcji MEiN "Szkoła Pamięta"

W ramach akcji „Szkoła pamięta” wychowankowie Przedszkola oraz uczniowie szkół, odwiedzili lokalne miejsce pamięci i zapalili  znicze na grobach poległych obrońców ojczyzny.  Uczniowie klas starszych uporządkowali groby żołnierzy, zebrali liście oraz zapalili znicze.

W ramach podjętej inicjatywy, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach  poświęconych  upamiętnieniu osób związanych z lokalną historią, żołnierzy walczących w Bitwie nad Bzurą, wykonali  również prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz odwiedzili pobliski cmentarz.

Celem akcji "Szkoła pamięta", jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.