Śniadanie daje moc - Dzień Zdrowego Śniadania

Ważnym aspektem każdego poranka jest zdrowe i energetyczne śniadanie. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Ważne jest, by było dobrze skomponowane.

W dniu 8 listopada nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania oraz Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja promująca zdrowie na talerzu odbyła się w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Celem organizacji tego dnia było zwiększenie świadomości uczniów w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania.

Po omówieniu zasad BHP oraz higienie rąk, uczniowie przystąpili do przygotowania pysznych, kolorowych kanapek. Podczas wspólnego śniadania, zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia. Po spożyciu śniadania dzieci omawiały znaczenie produktów spożywczych, z których ich posiłek został przygotowany. Mamy nadzieję, że zdrowe śniadania na co dzień zagoszczą w domach naszych uczniów.