"Kodowanie na dywanie" - zajęcia biblioteczne w lutym

29 lutego Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których hasłem przewodnim była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę. Zabawa ta uatrakcyjniona była poprzez wykorzystanie robota Photona.

Dzieci programowały robota za pomocą narzędzia - tablet.  Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Bardzo ważnym aspektem podczas zajęć była integracja, współpraca a także koncentracja i kreatywność. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny zajęcia były bardzo ciekawe. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę. Dziękujemy za owocną pracę Pani Bogusi Jankowskiej.