ESA. Mierzymy się ze smogiem. Zajęcia dla uczniów klas starszych

W dniu 8 marca br. uczniowie Szkoły Branżowej na lekcji biologii po raz kolejny mierzyli się ze smogiem. Tym razem uczestniczyli w interaktywnym kursie #antysmogowi. Dzięki niemu usystematyzowali swoją wiedzę na temat składu zanieczyszczonego powietrza, źródeł smogu, sposobów zapobiegania mu i właściwego postępowania podczas wystąpienia smogu w okolicy.

Uczniowie dowiedzieli się także, co może oznaczać określony kolor dymu z komina i jak reagować, gdy ktoś spala śmieci w swoim piecu.

Nasza placówka od ponad roku uczestniczy w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym przeznaczonym dla dzieci i dorosłych każdy uczestnik projektu ESA odnajduje odpowiedzi na trzy główne pytania:

- Skąd bierze się smog?

- Jak wpływa na nasze zdrowie?

- Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza?

Budowanie świadomości to złożony proces, dlatego wykorzystujemy w nim liczne narzędzia: mierniki, wyświetlacze i tablice informacyjne. Koordynatorzy projektu korzystają także z zasobów takich jak interaktywne zajęcia i e-lekcje dla wszystkich poziomów edukacyjnych, materiały szkoleniowe dla nauczycieli, w tym filmy i prezentacje, testy i certyfikaty dla uczestników kursów. Nowoczesne narzędzia cyfrowe to integralna część projektu ESA. Dzięki nim rozwijamy i doskonalimy  kompetencje cyfrowe naszych  uczniów.