Obchody Światowego Dnia Wody

Nasi uczniowie łącząc zabawę z nauką w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wody. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak rozsądnie postępować jeżeli chodzi o wodne zasoby Ziemi. Zwróciliśmy także uwagę na aspekt zdrowotny wody, ponieważ jest ona podstawą prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek naszego ciała, reguluje ciśnienie, oczyszcza organizm z toksyn oraz utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Jak możemy oszczędzać wodę?”. Podczas doświadczeń dzieci poznały właściwości wody, rozwinęły kreatywność podczas zajęć plastycznych, rozwiązywały łamigłówki i zagadki związane z tematem. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.