Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej, uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu ESA.

Głównym celem zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych. Z e-lekcji pt. „Jak truje smog?” uczniowie dowiedzieli się  jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie i co robić, gdy poziom smogu jest alarmujący. Poznali toksyczne substancje chemiczne, które są obecne zarówno w smogu, jak i w dymie papierosowym. W drugiej części zajęć przedstawiciele każdej z klas sprawdzali dobytą wiedzę rozwiązując zadania w kartach pracy. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom za udział w zajęciach.