Narodowe czytanie

Organizatorami tegorocznego Narodowego Czytania byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy.

W dniu 5 września 2016 r. odbyło się Narodowe czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza na Auli ZPE-W w Łęczycy.

Do wspólnego czytania zaproszono: Starostę Powiatu Łęczyckiego Pana Wojciech Zdziarskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca Pana Krzysztofa Lipińskiego, Dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Pana Jerzego Szymczaka, Dyrektora Muzeum w Łęczycy Pana Andrzeja Boruckiego, Pana Porucznika Krzysztofa Kota z 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej, a także nauczycieli i uczniów szkół z Powiatu Łęczyckiego. Reprezentantów szkół: Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, Szkoły Podstawowej w Błoniu, Szkoły Podstawowej w Witoni, Szkoły Podstawowej w Siedlcu, Gimnazjum w Łęczycy, Gimnazjum w Witoni, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy, Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy, Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku, czytali rozdział 56 powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie Zespołu Szkół im J. Grodzkiej w Łęczycy przygotowali opowieść o nobliście pt. „Sienkiewicz jakiego nie znamy”.