Święto myśliwych w Łęczycy

W święto koni i myśliwych niech rumakom zalśnią grzywy,
Niechaj gawiedź niepłochliwa do Łęczycy wnet przybywa.
Lisia kita w lesie skryta. Niech kto żyw za wodze chwyta,
Gdy róg wezwie wszystkich wraz, Hubertusa zacząć czas”

Jak każdej jesieni, ZPE-W w Łęczycy aktywnie uczestniczył w obchodach święta myśliwych, łęczyckim Hubertusie. Nasze stoisko, na którym znalazły się potrawy – ciasta, konfitury, pasztety, smalec oraz prace plastyczne, a wszystko wykonane z niezwykłą starannością przez naszych uczniów pod troskliwym okiem nauczycieli, cieszyło się ogromną sympatią Łęczycan. Było kolorowe, wesołe i przyciągało wielu uczestników imprezy, którzy z przyjemnością degustowali nasze wyroby.

Hubertus, to niezwykle interesujące święto. Rozpoczęło się mszą św. w klasztorze o.o Bernardynów, w której uczestniczyli również nasi uczniowie. Następnie odbył się przemarsz myśliwych przez miasto. W trakcie imprezy mogliśmy podziwiać pokazy ptaków łownych oraz psów myśliwskich, a także występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Odbył się również niezwykły koncert myśliwskich sygnalistów.

Nasz Placówka przeprowadziła konkurs na piękne przystrojenie jesiennego wachlarza, a także wzięliśmy udział w konkursie na najpyszniejszy pasztet. W tych zmaganiach prawie nie mieliśmy sobie równych, ponieważ nasz wyrób zdobył II miejsce! Serdecznie gratulujemy młodzieży ze szkoły zawodowej, która przygotowała ten smaczny pasztet pod kierunkiem Pań- Beaty Adamczewskiej i Marleny Andrzejczak.