Międzynarodowy Dzień Książki i Przystanek Wędrującej Książki

Realizując tematykę związaną z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci, który obchodzony był 2 kwietnia, zwróciliśmy także uwagę na aspekt ekologii. W tym celu naszych przedszkolaków odwiedziła nauczycielka bibliotekarka. Pani Ewelina zaprezentowała pozycje książkowe dla dzieci i przeczytała przygody Calineczki.

Podarowała nam też piękne książki z drugiej ręki, rozpoczynając tym samym akcję: „Przystanek wędrującej książki”. Jest to idea ponownego wykorzystania przeczytanej już literatury. Przystanek wędrującej książki, to miejsce, gdzie dzieci będą mogły przynosić niepotrzebne już książki, jednocześnie będą zabierać do poczytania inne interesujące je pozycje. Tym samym miło nam poinformować, że zdobyliśmy kolejny certyfikat w ramach ogólnopolskiego projektu ekologicznego: „Ekokulturalne przedszkole”.