Międzypowiatowy Integracyjny Turniej Lekkoatletyczny

W dniu 28 września nasza placówka, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Łęczycy, przeprowadziła Międzypowiatowy Integracyjny Turniej Lekkoatletyczny.  Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy.
Na zaproszenia odpowiedzieli: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zgierzu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy.

Celem turnieju była integracja dzieci z różnych szkół podczas konkurencji lekkoatletycznych, wdrożenie do współzawodnictwa i rywalizacji sportowej, utrwalenie i pogłębienie zasad racjonalnej troski o zdrowie  i sprawność fizyczną.
Otwarcia zawodów dokonali Wicedyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy Pani Edyta Idczak oraz Inspektor ds. Sportu w Starostwie Powiatowym w Łęczycy Pan Andrzej Owczarek.
Konkurencje sportowe: bieg sprinterski na krótkim dystansie, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską w przód oraz bieg okrężny przebiegły we wspólnym motywowaniu i dopingu dla każdego zawodnika. Rezultat przyniósł pierwsze miejsce dla wszystkich drużyn, czego bardzo gratulujemy.