„Dzień w Piżamie - Obudź w sobie Anioła”

W dniu 3 stycznia 2024 roku Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Łęczycy przystąpił do ogólnopolskiej akcji: „Dzień w piżamie- Obudź w sobie Anioła” organizowanej przez „Fundację Gdy liczy się czas”. Było to jedno z zadań w ramach Projektu Edukacyjnego „Ziemia Łęczycka- mój region” zrealizowane i propagowane przez nasze Przedszkole.

Chętni uczniowie i pracownicy szkoły byli przebrani w piżamy. Dlaczego piżama?- Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych i oddziale dziecięcym naszego szpitala- ZOZ Łęczyca. Na konto fundacji w imieniu naszej placówki zostały wpłacone cegiełki, za co serdecznie dziękujemy.

Przedsięwzięcie miało na celu wsparcie dzieci chorych na nowotwory, stworzenie dla nich ośrodka rehabilitacyjnego oraz kształtowanie u wychowanków naszej placówki  postawy prozdrowotnej.