Dzień Dinozaura

26 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Święto Dinozaura to wspaniała okazja by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.

Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje dinozaury, książki z nimi związane a nawet założyły „dinozaurowe” stroje. Podczas zajęć dowiedziały się jakie są rodzaje dinozaurów, czym się odżywiały i dlaczego wyginęły. Na krótką chwilę dzieci zamieniły się w paleontologów i odkrywały tajemnice prehistorycznego świata. Oczywiście nie obyło się bez zabaw i tańców. Specjalne podziękowania kierujemy do  pani J. Joachimiak za przekazanie nam pięknych dinozaurów oraz innych wspaniałych materiałów z nimi związanych.