Międzynarodowy Dzień Marchewki

Marchew jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do jej spożywania, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Marchewki.

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania marchwi i jej przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie wśród dzieci nawyku zdrowego odżywiania. Tego dnia królowały marchewkowe kolory oraz stroje. Uczniowie poznali walory odżywcze i smakowe marchewki, uczestniczyli w zabawach i zajęciach ruchowych, rozwiązywali łamigłówki oraz zadania tematyczne, a także wykonali ciekawe prace plastyczne zawierającego informacje na temat właściwości odżywczych marchwi.