Andrzejki

Tydzień poprzedzający Andrzejki obfitował w wiele wspólnych zabaw z wodą, które miały na celu nabywanie umiejętności społecznych, komunikację i kontakt społeczny dzieci z naszej grupy. Było to przygotowanie  do zajęć integracyjnych z pierwszą grupą przedszkolną, które odbyły się w dniu 29 listopada. Wspólne wróżby andrzejkowe były okazją do pokonywania barier, uczenia się właściwych form kontaktu i zachowań z innymi dziećmi. W świat magii, w swoim królestwie, którym była sala doświadczania świata, wprowadziła dzieci pacynka- wróżka Anastazja. Przedszkolaki razem z wróżką przelewały wosk przez klucz i odgadywały woskowe kształty w bajkowej scenerii, oglądały świat przez żółte okulary, wybierały imię swojego przyszłego męża lub żony. Na koniec wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali ciasteczko niespodziankę z wróżbą w środku.