Robimy sałatkę owocową

W czwartek 20 marca, dzieci z grupy „Delfinki”  przygotowały na zajęciach pyszną, witaminową sałatkę, w ramach tygodniowych zajęć,  realizowanych pod hasłem: „Dbamy o zdrowie”.

Przedszkolaki wcześniej przyniosły z domów różne świeże owoce: jabłka, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Przed przystąpieniem do pracy ustaliliśmy plan działania, układając 3- elementową historyjkę obrazkową, umyliśmy rączki i ochoczo przystąpiliśmy do pracy. Każdy dostał tackę oraz nożyk… i podjął próbę krojenia, ucząc się właściwego posługiwania nożem. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Po działaniu praktycznym przystąpiliśmy do ćwiczeń matematycznych, przeliczaliśmy owoce, tworzyliśmy zbiory kilku-elementowe i utrwalaliśmy zapis graficzny wyrazów.