Wizyta uczniów w gabinecie pielęgniarki

W trosce o rozwój dzieci w naszej szkole realizowane są działania edukacyjno- wychowawcze wśród których jednym z najważniejszych jest edukacja prozdrowotna.

W dniu 10 stycznia br. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej brali udział w spotkaniu z pielęgniarką, które zostało zrealizowane w ramach programu autorskiego pt. „Jak żyć, żeby zdrowym być?”. W czasie wizyty w gabinecie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, właściwie odżywiać się, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Można było także zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna apteczka pielęgniarki. Wiele radości sprawiła uczniom możliwość przećwiczenia sposobu szczotkowania zębów na dużym modelu oraz ważenie i mierznie za pomocą profesjonalnej wagi. Wizyta miała również charakter adaptacyjny, co jest szczególnie ważne dla naszych uczniów, gdyż niektórzy z nich zmagają się z trudnościami w przezwyciężeniu strachu przed zabiegami służącymi zdrowiu i obecnością w gabinetach, czy placówkach medycznych.