Spotkanie zespołu samokształceniowego w ramach programu "Aktywna Tablica"

16 maja 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie zespołu samokształceniowego, powołanego w celu realizowania rządowego programu „Aktywna tablica”.

Pani Iwona Krawczak - e-koordynator poinformowała zebranych o dotychczasowych i planowanych działaniach, związanych z realizacją zadań w ramach programu:

Odbytych szkoleniach:

1. Obsługa tablicy interaktywnej.
  2. Tablica interaktywna w pracy nauczyciela.
  3. Kodowanie? – jasna sprawa; fajna nauka i zabawa.
  4. Gromadzenie i udostępnianie materiałów z wykorzystaniem aplikacji w chmurze. Nauczyciel i uczeń na wirtualnej tablicy.
  5. Interaktywne i multimedialne ćwiczenia w LearningApps.
  6. Tworzymy pokaz slajdów w animacji Animoto.
  7. Po co humanistom te technologie.
  8. Nowoczesne technologie w pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Planu działań na następne tygodnie:

1. otwarte zajęcia w naszym Zespole, z udziałem nauczycieli z sieci szkół powiatu łęczyckiego - prowadząca Renata Śliwka
  2. udział w zajęciach otwartych w szkołach wchodzących w skład sieci szkół powiatu łęczyckiego
  3. udział w spotkaniu międzyszkolnej sieci szkół
  4. spotkanie zespołu samokształceniowego

Następnie odbyła się część szkoleniowa spotkania. Pani Iwona Krawczak zaprezentowała i omówiła pracę w następujących aplikacjach:

1. LearningApps

2. Quizizz

3. Canva,

natomiast Pani Ewelina Kujawa zapoznała uczestników spotkania z możliwościami gromadzenia i przechowywania materiałów w wirtualnej chmurze z wykorzystaniem aplikacji:

1. Symbaloo
  2. Padlet.